субота, 21 червня 2014 р.

Знайомство з вишивкою VS прощання з хрестиком


Перша моя вишита річ - серветка косим хрестиком на канві. Вишивала довго, відкладаючи, беручись за інші роботи. В процесі зрозуміла, що вишивати хрестиком (порівняно з іншими українськими швами) для мене надзвичайно нудно. І на відміну від традиційних швів, які створюють рельєф і фактуру, косий хрестик може бути цікавим лише в різноманітті кольорів або у поєднанні з іншими техніками. Так я прийшла до бажання освоїти дивовижну багатогранність швів традиційної дохрестикової вишивки. Ну, і звісно, ніякої більше канви)). 
Але перша річ, вона і є перша. Ось така:
4 коментарі:

 1. Так само. Колись було в дитинстві мама щось вишивала хрестиком, то я просто закінчила (навіть не питала себе, чи вмію). Вийшло вправно, то я дві картинки вишила - і на цьому все закінчилось. Взагалі не вишивала багато років, а коли знов почала, то до хрестику не поверталась. Не те.

  У традиційних швах (і самій вишивці) люблю фактурність - саме цього позбавлений хрестик в сучасних узорах. А от в тернопільских, де він імітує кручені шви, так це ж інша справа :) Зовсім інша.

  А так, якщо вже цікавить сам узор без спеціальних ефектів, то вже художньою гладдю краще, по-моєму.

  Така от окрема думка...

  ВідповістиВидалити
 2. Повністю згодна! І ще мені здається, що хрестик привімітизує і сам процес вишивки, і отриманий результат. Наскільки багатшими і змістовнішими є традиційні шви - це ж словами не передати!
  Тож відроджуймо справжню українську вишивку! Бо як не ми - то хто?

  ВідповістиВидалити
 3. Ми однодумці :))

  Примітивізує, бо залишається самий лише узор і колір, а традиційні шви цікаві не самою лише традицією, а й естетично : якщо лічильна гладь, то додатковий візуальний ефект в залежності від того, пряма чи коса, однобічна чи ні; велику роль відіграють саме полотно і товщина нитки - в залежності від товщини виходить зовсім інший результат. Мене з самого початку в укр. сорочках заворожила вишивка біллю непрозорими швами, особливо, коли нитка та ж, що й полотно - це враження, що то тканина так виткана, а не вишита.

  Одним словом, відчуваю, що нам приємно буде спілкуватися :))) А роботи у вас просто чудові, впевнена, що ви не одну вишивальницю підіб'єте на традиційні шви такою красою.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Волошка, так однодумці! Це дуже приємно!
   Дякую за приязні слова!

   Видалити